ZOBACZ WIĘCEJ

PROFILAKTYKA ODLEŻYNOWA

to wszystkie czynności, których celem jest niedopuszczenie do powstania odleżyn. Obejmuje ona: 
  • zachęcanie i motywowanie chorego do samodzielnego poruszania (jeśli jest to możliwe) lub u chorych z częściowo ograniczoną sprawnością – do samodzielnej zmiany pozycji w łóżku
  • regularną zmianę pozycji ciała chorego całkowicie unieruchomionego (przynajmniej co 1,5–2 godziny)

     MASZ PYTANIA?  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI !                           

Sklep Medyczny Poznań logo Aba Medica

ZOBACZ WIĘCEJ

DOBÓR WYROBÓW CHŁONNYCH

Wybór odpowiedniego produktu jest bardzo istotny, ponieważ od niego zależy komfort osoby, która będzie z niego korzystać. Pierwszym krokiem jest określenie stopnia inkontynencji (nietrzymania moczu) , z jakim mamy do czynienia. W zależności od stopnia częstości epizodów nietrzymania oraz aktywności danej osoby możemy dobrać właściwe wkładki czy majtki chłonne.

ZOBACZ WIĘCEJ

TECHNIKI ZAKŁADANIA WYROBÓW CHŁONNYCH

Zmianę wyrobu chłonnego należy wykonywać w miarę potrzeb, przeciętnie 3 razy dziennie, każdorazowo po oddaniu stolca przez chorego oraz po wykonaniu toalety. Jako wskaźnik, kiedy zmienić pieluchę, można przyjąć indykator wilgotności na zewnętrznej warstwie pieluchy – nadruk rozmywa się, a żółte paski zmieniają kolor na niebieski w miarę jak pielucha jest napełniana moczem.

ZOBACZ WIĘCEJ

 

HIGIENA INTYMNA

  • Nalej czystej wody do miski i dzbanka.
  • Pod pośladki chorej podłóż dodatkowy podkład, a na nim połóż basen. Ułóż chorą na basenie. (rys. 1)
  • Sprawdź, czy temperatura wody jest dla chorej odpowiednia – polej niewielką ilością wody swoje przedramię, a następnie wewnętrzną stronę uda chorej.

ZOBACZ WIĘCEJ

 

MYCIE GŁOWY

Chory leżący w łóżku, którego głowa nieustannie spoczywa na poduszce, jest narażony na większą potliwość. W związku z tym wymaga częstej toalety skóry głowy oraz codziennego czesania włosów.

Włosy należy myć zawsze wtedy, gdy sprawiają wrażenie nieświeżych. Gdy chory nadmiernie się poci, wskazane jest codzienne powtarzanie tej czynności.

ZOBACZ WIĘCEJ

MYCIE CIAŁA

Toaleta ciała chorego to najważniejsza z czynności higienicznych. Głównym jej celem jest zapewnienie choremu czystości i estetyki. Jednak pielęgnacja ciała to nie tylko mycie; to także dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry, ochrona przed odparzeniami, podrażnieniem, profilaktyka przeciwodleżynowa, poprawienie funkcji krążenia, oddychania oraz samopoczucia. To także kształtowanie nawyków higienicznych.

ABA MEDICA ikona You Tube

Firma:

 

ul.Łukaszewicza 43

60-729 Poznań

Sklep Medyczny:

ABA MEDICA SP.Z O.O.

ul.Promienista 25

60-288 Poznań

Kontakt:

 +48 723 186 437

+ 48 61 852 99 19

Portale Społecznościowe:

Strony powiązane:

ABA MEDICA ikona Facebook
Ikona Twiter